אודות

אודות

כדי להבין את הרקע שעליו צמח ארגון "מגן לחולה", יש לחזור אחורה אל שנת 1991. בחור ישיבה צעיר אושפז בבית החולים לתקופה ממושכת עקב מחלה קשה. ליד מיטת חוליו, לצד בני המשפחה הדואגים, היה כל העת חברו הטוב, הרב בנימין פישר, שלמד באותה ישיבה. במשך שלושה חודשים, עד להחלמתו, בילה הרב פישר במסדרונות בית החולים ובמהלך תקופה זו צבר ידע רפואי רב ורקם קשרים קרובים עם אנשי הצוות הרפואי.

לאחר זמן מה אושפז בגלל מחלה באותו בית חולים גם רבו של הרב פישר, הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל (שהיה אז בן 81), אחד מגדולי הפוסקים בדורות האחרונים. גם כאן שהה כל העת הרב פישר ליד מיטת רבו, ושימש במשך שלושת חודשי האשפוז מעין גשר בינו לבין הצוות הרפואי. הרב אוירבך הבחין מייד בידע הרב שצבר תלמידו בנושאים רפואיים, אמר לו שזה ייעודו בחיים ודחף אותו להקים ארגון שיסייע לקשר בין חולים לרופאים ויביא לידי ביטוי את הידע והנסיון שצבר – לטובת החולים והצוות הרפואי כאחד. כך נוסד "מגן לחולה", שמטרתו המוצהרת היא לסייע לחולים ולבני משפחותיהם להגיע בדרך הקצרה ביותר אל הרופאים והטיפולים המתאימים ביותר להתמודדות עם מחלתם.

הרב פישר איננו רופא ומעולם לא למד רפואה באופן פורמלי – אבל בחלוף השנים הצטבר אצלו ידע עצום בתחומים רפואיים שונים, והוא גם טווה מערכת של קשרים אישיים טובים עם אנשי מפתח במערכת הרפואית והביטוחית בישראל. את כל אלה ניצל על מנת לסייע לחולים נוספים באמצעות הכוונה לרופאים מתאימים שמתמחים בניואנסים השונים של טיפולים, וכן בקיצור תהליכים. הסיוע ניתן לחולים ללא קשר עם רמת הידע שלהם, מצבם הכלכלי או המעגל החברתי אליו הם משתייכים.

מדי יום בשעות אחר הצהריים נותנים אנשי האגודה מענה טלפוני ראשוני לכל פונה (בין השעות 17:00 לאחת אחר חצות). המענה כולל מידע עדכני לגבי רופאים רלוונטיים והמלצה מותאמת אישית לכל חולה על פי מצבו.

על מנת לשחרר החולים ובני משפחתם מהטרחה הכרוכה בתאומים ביורוקרטיים, אנשי האגודה – הבקיאים היטב במונחים הרפואיים והביטוחיים – נכנסים לעובי הקורה ומטפלים בעצמם בניירת ההכרחית, בכך הם מסייעים משחררים את החולים ובני משפחותיהם להתמודד עם המחלה עצמה.

 .

 

עיזרו לנו להמשיך בפעילותנו המקודשת: