בריאות הנפש

בריאות הנפש

מחלקת בריאות הנפש של אגודת "מגן לחולה" קיימת כבר 6 שנים.

בראש המחלקה עומד הרב שלמה ריין, ששמו וניסיונו הולכים לפניו. מחלקת בריאות הנפש פועלת בעיקר בייעוץ והכוונה בכל הנוגע לבעיות שאינן קשורות בבריאות הגוף, ושנוגעות לקשת הרחבה של הפגיעות הנפשיות.

מהי פגיעה בבריאות הנפש?

אנחנו יודעים היום שאירועים שהתרחשו בעבר הרחוק וגם בהווה משפיעים ישירות על הנפש. אירועים שהתקבלו כטראומטיים עלולים לפתח הפרעה או חסימה נפשית, שלפעמים רק עין חדה יכולה לזהות. האירוע יכול להיות תקיפה או התעללות מינית למשל, או תאונה קשה. מנגד, הרב ריין מקבל גם פניות בעניין קשב וריכוז או לקויות למידה, שאינן בהכרח קשורות לאירוע טראומטי.

איך זה עובד?

לרוב, אנשים אינם יודעים להצביע על בעיה ספציפית, אבל הם מזהים "שמשהו לא בסדר", ופונים לייעוץ. אנשים פונים למוקד של האגודה, לרב בני פישר, או ישירות לרב שלמה ריין. הרב ריין, בזכות תפקידיו השונים וניסיונו, מכוון את "החולים" לאנשי מקצוע רלוונטיים שהוא בדק ומכיר בעצמו, מישראל ומחו"ל, ומספק להם שירות של ליווי, תמיכה ומעקב לאורך הטיפול, בייעוץ רפואי ובביקורי בית.

הרב ריין ובריאות הנפש

הרב שלמה ריין הוא אדם שפועל הרבה מאוד למען החברה, וממלא תפקידים חברתיים רבים ומגוונים. הוא החל את דרכו כיועץ חינוכי עם תואר שני בחינוך, והמשיך כיועץ בארגונים חברתיים שונים, קטנים וגדולים יותר. אחרי שהתחיל את עבודתו במחלקת בריאות הנפש, הוא נהיה חבר בוועדת הרבנים של הרווחה, וועדה משפיעה מאוד בציבור החרדי והדתי. מחלקת בריאות הנפש מנוהלת על-ידי ידיים טובות ומנוסות, ומספקת שירות הכרחי לציבור.

השאיפה שלנו

מחלקת בריאות הנפש מבצעת עבודת קודש חיונית לקהילה, ונותנת מענה לבעיות שלעיתים מעדיפים להסתיר. אצלנו הכול פתוח, ואין בעיה שלא מטפלים בה. הדיסקרטיות מוחלטת והקשר הוא אנושי למדי – כאן חולים אינם שם מתוך רשימה ארוכה, אלא מקבלים יחס חם ואישי ומענה ישיר לכל בעיה.

אנו שואפים לפתח את מחלקת בריאות הנפש, על מנת לעזור ליותר ויותר אנשים שזקוקים לנו, החל בריבוי כוח אדם ופיתוח המרכזייה. אתם כבר יודעים שבלעדיכם זה לא יכול לקרות…

עיזרו לנו להמשיך בפעילותנו המקודשת: