שירותי תמיכה אונקולוגיים – סיוע לחולי סרטן

שירותי תמיכה אונקולוגיים – סיוע לחולי סרטן

אגודת "מגן לחולה" מקימה בימים אלו מחלקה לתמיכה אונקולוגית, שתספק את מגוון השירותים הנחוצים לחולי סרטן ולמשפחותיהם. המחלקה תכלול עובדת סוציאלית רפואית, עובד מחקר ועובדי מנהלה, שיסייעו לחולים בהתמודדות עם המחלה. המחלקה תפעל לזירוז הבדיקות וקבלת תוצאותיהן, וכמובן שהצוות יהיה כאן לספק את כל התמיכה הנחוצה. התמודדות עם סרטן הוא דבר לא פשוט, שאף אדם לא רוצה להתנסות בו. אגודת "מגן לחולה" נמצאת שם שביל החולים ובני משפחותיהם.

התמודדות עם סרטן

עובדת סוציאלית רפואית שהוכשרה לכך, תעניק לחולים תמיכה רגשית ותנחה אותם להגיש בקשות לשירותי התמיכה המוצעים על-ידי סוכנויות ממשלתיות, רשויות מקומיות ומלכ"רים. כמו כן יינתן סיוע בהשגת שירותים רלוונטיים שמספקות קופות החולים. תהליכים אלו עלולים להיות מעט ארוכים, לכן אנו מתערבים בהם על מנת להקל על חולי סרטן.

על מנת לסייע לעובדת הסוציאלית הרפואית, יוקם בסיס נתונים שיכיל את פרטיהם של אנשי קשר בסוכנויות ממשלתיות, במלכ"רים ובקופות חולים במקומות שונים, וכן מידע על שירותי תמיכה זמינים, נתונים אודות ספקי ביטוח ועוד.

סיוע לחולי סרטן – גם באינטרנט

כמו כן, עובד המחקר יועסק כדי לבנות אתר אינטרנט רב לשוני שיספק, בין היתר, קישורים חיוניים למשאבים רפואיים, לסוכנויות ממשלתיות ולמלכ"רים – לשימושם ולנוחיותם של החולה, משפחתו, ואנשי הצוות הטיפולי.

לא פחות חשוב מכך – המחלקה לשירותי תמיכה אונקולוגיים תבטל את הצורך של חולים ובני משפחותיהם לחפש תשובות חלקיות לשאלותיהם בכל מקום שבו ניתן למצוא אותן, בזכות הקמת אתר אינטרנט שיהיה תחנת מידע. הם יוכלו להשיג את כל המידע הנחוץ להם ממקור מהימן אחד ויחיד, באופן מאורגן ובטוח. מטרתנו היא לרכז כמה שיותר מידע באותו מקום, ושוב להקל במידת האפשר על חולי סרטן.

איך אתם עוזרים לחולי סרטן?

יש מי שעוסק במחקר בתקווה למצוא תרופה או מניעה למחלת הסרטן. עבודה זו היא מבורכת ואנו מקווים שבע"ה יימצא הפתרון למחלה הקשה. בינתיים, אנחנו נמצאים בשטח, ופתחים מערכי תמיכה שיעזרו לחולי סרטן בהתמודדות עם המחלה הארורה. על מנת להקים מחלקה לתמיכה אונקולוגית שתהיה בית ומשפחה לחולים, ועל מנת לתפעל אותה בצורה אופטימלית, אנו זקוקים לתמיכתם. הצטרפו לעשייה!

עיזרו לנו להמשיך בפעילותנו המקודשת: